Bazalka - bylinka lásky, zdraví a moudrosti!

featured_15.jpg
 

SeedsGo pro Vás připravilo článek o bazalce

Bazalka se stala velmi oblíbenou pro svou všestrannost. Vídáme ji jako okrasný druh, v kuchyni nebo léčitelství.  Podle pověr je to bylinka lásky, zdraví a moudrosti.

Bazalku si poměrně snadno vypěstujete ze semínka! Nemusí být pěstována na zahrádce, hravě si vystačí na balkoně i v bytě v truhlících při okně. Bazalka potřebuje dostatek světla!

Nádoby na semínka doplňte organickým kompostem, do něho zamíchejte trochu perlitu k zajištění provzdušňování a tím i lepší růst bylinky.

Semínka bazalky se zasévají řídce. Zlehounka se prstem přitlačí. Bazalku je nutné pravidelně zavlažovat! Zhruba za tři týdny jsou ze semínek bazalky vzrostlé rostliny, které je třeba přesadit do větších truhlíků nebo koncem května na záhon.

Bazalka však nesnáší přízemní mrazíky. Je proto velmi důležité zvolit správné místo a dobu zasazení. Při přesazení se bazalka vytáhne za listy tak, aby se nepoškodily kořínky.

V případě, že bazalce neposkytnete dostatečné zavlažování, bude mít kožovité listy. Nadbytečná zálivka je však také na škodu. Pro bazalku je ideální dlouhé slunné léto. Půda k vysázení musí mít dostatek vápníku, kyprosti a humusu. Bazalka je celkově náročná na živiny.

Bazalku sklízejte, jakmile se začnou objevovat bílé květy.