Čeští studenti jsou jedni z největších huličů v Evropě!

featured_52.jpg
Před Českou republikou se umístila jen Francie, a to o půl procenta bodu.

Huliči v České republice jsou již tradičně na žebříčku mezi prvními. Přesná statistika ukazuje, že marihuanu během života zkusilo 23,3 % lidí u nás. Letos se však zjistilo, že studenti v Česku hulí o sto šest! Ve skupině mladí dospělí ve věku 15 až 34 let je Česko na dvojnásobku evropského průměru! Před Českou republikou se umístila jen Francie, a to o půl procenta bodu.

K těmto výsledkům se přiblížilo pouze Španělsko, kde hulí zhruba každý třetí student. Nejmenší zkušenosti pak mají studenti ve Švédsku, kde si marihuanu zkusili je 4% z nich.

Velké problémy má Česká republika s pervitinem. Nelegálně se u nás tato droga užívá již od 70. let. V roce 2013 se objevila statistika, podle které užívalo v té době pervitin 1,48 procenta dospělých Čechů. V poslední době se pravděpodobně kvůli nízké ceně, rozšiřuje pervitin z Česka do Německa a Rakouska.

Co se týče HIV mezi narkomany, Česko si vede celkem dobře. Na tomto krásném výsledku se údajně podílel program výměny injekčních stříkaček. V České republice jich bylo rozdáno asi 6,2 milionu. Víc, než Česko jich rozdala už jen Británie.