Colorado bohatne na dani z konopí více, než je možné!

featured_28.png
Peníze z daní na konopí se budou vracet lidem!

V roce 2012 zlegalizovalo Colorado ve svém státě rekreační využití marihuany. V současné době v se v Coloradu vybralo na daních z konopí více, než kdy tamní vláda počítala a dokonce, než povoluje zákon!

Peníze z daní se budou vracet lidem!

Colorado uvalilo na legální pořízení konopí vysokou daň, a to 30%. Získané finance se budou investovat do rozvoje školství.

Konopí je v Coloradu skutečně velmi oblíbené. Stát na něm vytěžil dokonce více, než umožňuje legislativa. Výtěžek na konopí přesáhl daňový strop. Podle zákonu se tedy přebytek musí vracet lidem. Daňový strop pochází již z roku 1992. Definuje, že příjmy z daní nesmějí růst rychleji, než počet obyvatel a inflace. Tato definice se nyní v praxi uskutečnila v Coloradu.

Vládě v Coloradu tak hrozí, že bude nucena vracet lidem cca 30,5 milionů dolarů – 740 milionů korun. Každý dospělý tak může získat zpět 178 Kč.

Tato situace je zcela nestandardní. Politici by si určitě peníze rádi ponechali. To však zákon nepovoluje.  Pravděpodobně se v budoucnu bude v Coloradu muset snížit daň.

V případě, že by si vláda chtěla peníze ponechat, vypsalo by se referendum, které tento rok schválí. Občané Coloreda se však těší, že své peníze dostanou zpět.

V každém případě Colorado potvrdilo, že legalizace konopí je správnou cestou pro všechny státy!