Jak správně skladovat semena

featured_4.jpg

Správné skladování kopnopných semen je pro jejich kvalitu skutečně důležité!

Konopná semena p

atří mezi ty produkty, u kterých platí, že se jejich cena odvíjí od kvality. Kvalita konopných semen se však udržuje zejména správným skladováním! Správné hospodaření s konopnými semeny se opravdu vyplatí.

V sáčcích je většinou obsaženo více konopných semen, nežli lidé za jednu sezonu spotřebují. Výrobci poskytují záruku klíčivosti a druhy, které jsou náchylné k chorobám, chrání mořením. Při špatném způsobu skladování, ztratí semena klíčivost do roka!

Tyto informace však platí pouze pro ty jedince, kteří žijí v zemích, kde je pěstování konopí povoleno! Znovu si tedy dovolujeme připomenout, že v České republice je pěstování konopí zakázáno! Společnost SeedsGo poskytuje svým zákazníkům konopná semínka pouze pro sběratelské účely. Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách.

Pro dlouhodobé skladování konopných semen (1 rok a více) je nejlepší mrazák. V prostorech s velmi kolísavou teplotou a vlhkostí se semena probouzejí z vegetačního klidu, poté hynou. Velmi nepříznivá je pro ně již 70% relativní vlhkost vzduchu. Absolutně nejhorší pro konopná s

emena jsou proměnlivé podmínky teploty a vlhkosti v garáži nebo zahradní boudě.

Pro krátkodobé skladování v obchodech či u vás doma, je ideální lednička. Každý Seeds shop by měl být u nás i v zahraničí vybaven lednicemi, ve kterých semena uchovává. Pakliže Seeds shop neskladuje konopná semena v lednicích, nemůže zaručit jejich následnou kvalitu!

Teplota, ve které se krátkodobě (1 rok) skladují konopná semena, by se měla pohybovat mezi 0-5 °C.