Letní zahrádka

featured_42.jpg
Mnoho druhů zeleniny se v červenci zasévá pro podzimní sklizeň.

Zahrady jsou v červenci na vrcholu své krásy. Plní se úrodou. Mnoho druhů zeleniny se v červenci zasévá pro podzimní sklizeň.

Všechny okrasné květiny potřebují v červenci zavlažovat a přihnojovat dle jejich konkrétních potřeb. Kvetoucím rostlinám často chybí draslík, proto je dobré přihnojovat je plným hnojivem. Z organických jsou nejlepší například doma zakvašené či zakoupené slepičince - či tekuté formy. Pomoci může i obyčejná banánová slupka, která je bohatá na draslík.

 

Na trhu je široký výběr hnojiv, ať už organických či s postupným uvolňováním, speciálních pro konkrétní skupiny rostlin.

Tekutá hnojiva lze připravit doma - výluhy z plevele léčivých rostlin. Skvělým přirozeným hnojivem, které lze získat zdarma, je kompost. Jeho působnost je ale pomalejší, než tekutá hnojiva. Používá se především k výsadbě a pro podzimní zúrodnění půdy.

Vaše okrasné rostliny může ničit brouk nosatec nebo chřestovníček liliový. Nebezpečné jsou také mšice a jiný savý hmyz, který přenáší virová onemocnění. Nosatcům celkově brání biologické prostředky.

 

 

O jahodníky je třeba se starat i po sklizni

Doporučení:

Odstříhat přebytečné výhony ( kromě remontantních odrůd, které na nich budou ještě plodit).

Jahodník je potřeba dobře zalít a mírně přhnojit.

V případě, že jsou listy napadené skvrnivostí, přichází vhod je odstranit a ponechat jen srdíčka sazenic.

 

 

V případě dotazů o pěstování, použijte prosím náš chat, který je umístěn vždy po pravé straně dolního rohu našich stránek:)