Marihuana - samec a samice

CZECHOSEEDS SAMEC A SAMICE.jpg
Většina z nás základní informace o marihuaně zná. Pojďme si přesto zopakovat to základní, tedy Marihuana -samec a samice.
Marihuana je diploidní organismus. To znamená, že obsahuje dvě řady chromozomů. Takzvané párové chromozomy. Samci jsou značeni chromozomy typu XY, samice pouze typem X. V pylu ze samičí květiny je ale X nebo Y.
 
Rozdíl mezi samcem a samicí

Samec je pro důvody, kvůli kterým je marihuana tolik oblíbená, takřka zbytečný. Potence samčích květin se ani zdaleka nevyrovná potenci samičích. Pěstitelé se proto samců většinou zbavují, co nejrychleji to jen jde, tedy před tím, než dojde k opylení. Při opylení samce samicí ztratí totiž samice veškerou pryskyřici, pro kterou je konopí pěstováno. Z úrody je náhle velké množství semínek. Proto je třeba samce rychle oddělit od samice.

Samci jsou potřeba!

Ačkoliv potěšení z marihuany vzniká díky samicím, samci jsou neméně důležití! Proto, aby vznikla vůbec nějaká semena, je nutné, aby byla samičí rostlinka opylována pylem ze samce.

Semena marihuany

Semena dělíme na dva základní druhy:

Regular semena - Regulérní semena konopí jsou semena šlechtěných kmenů. Jsou to původní semena, neupravovaná. Díky tomu poskytují regular semena zcela přirozeně 50% samců a 50% samic. Regular semena jsou však díky vlastnosti daných genetik vhodná i ke šlechtění nebo produkci nových semen konopí.

Feminizovaná semena - Feminizovaná semena jsou geneticky upravena tak, že by zpravidla měla rodit jen samice, tedy samičí semínka. Feminizovaná semena jsou dražší, avšak od samců odproštěna.

 

Jak poznat samici od samce?

Jeden z hlavních znaků samce jsou jeho drobná semena visící na rostlině pomocí tenkého vlákna.

Samičí rostlinky lze lehce rozpoznat, tvoří se na nich totiž drobné bílé chloupky.

 

Zpočátku lze poznat samce od samice jen velmi těžko. Mezi cca druhým až čtvrtým týdnem růstu již zkušení pěstitelé dokážou samici od samce rozlišit.

Samice:
  • Produkuje až dvakrát více marihuany
  • Je větší, má větší hmotnost
  • Značí se pěknými a hutnými palicemi
  • Je kvalitnější

 

Samec:
  • Nízká úroda
  • Velmi nízká kvalita obsahu
  • Velmi tenká a květina

Autor: CzechoSeeds

Rád(a) soutěžíš, zajímáš se, přátelíš?

Pak nás neváhej sledovat na facebooku  a instagramu  Soutěže o super ceny, včetně semen konopí, tam čekají možná právě na Tebe!