Marihuana vs. Rakovina

featured_34.jpg
Mnoho vědeckých výzkumů dokazuje schopnost konopí ničit rakovinné buňky!

Za poslední dobu se na veřejnost dostalo velké množství informací o tom, že látky v konopí mohou léčit rakovinu. Jedná se o takzvané kanabinoidy. Mnoho vědeckých výzkumů dokazuje schopnost konopí ničit rakovinné buňky!

Samozřejmě, že u určitých typů rakoviny léčba konopí nezabírá a ještě stále není zjištěno, jaké dávky a poměry kanabinoidů jsou pro dané typy rakoviny nejvhodnější.

Dr. Guillermo Velasco a Dr. Manuel Guzmán jsou špičkoví španělští badatelé v oblasti konopné léčby rakoviny. Několik studií publikovali na zvířatech. Dokazují, že kanabinoidy ničí gliomy, agresivní nádory v mozku. Výzkum z roku 1998 potvrdil, že tetrahydrokanabinol (THC) vyvolává v gliomových buňkách apoptózu. V roce 2011 pak španělští odborníci demonstrovali, že THC podávané společně s chemoterapií zvyšuje účinnost léčby při redukci mozkových nádorů.

Tým doktora Velaska je nyní přípraven zahájit testování na lidech, a to nejpozději v září 2015. Při léčbě gliomu u 30 až 40 pacientů chtějí použít přírodní THC a CDB (kanabidiol) společně s konvenčními léčivými postupy.

Konopí jako pomocný lék při léčbě mnohočetného myelomu!

Mnohočetný myelom je nevyléčitelné nádorové onemocnění plazmatických buněk. Je téměř nemožné ho zcela eliminovat.

Nyní se ale spojily One World Cannabis se Šebovou nemocnicí v Tel Avivu, aby provedly předklinické studie pro léčbu tohoto onemocnění!

Badatelé z OWC oznámili, že mimo tyto základní studie také „od etické komise této fakultní nemocnice obdrželi povolení k provedení klinických studií na lidech, během nichž bude hodnocena účinnost kanabidiolu (CBD) ve spojení s tetrahydrokanabinolem (THC) jako nové léčby mnohočetného myelomu.“

A to zdaleka není vše! Chystají se další dvě studie, které budou zkoumat působení kanabidiolu na rakovinu. Ministerstvo zdravotnictví a životního prostředí státu Colorado získalo 9 milionů dolarů na studie účinnosti léčebného konopí. Z této částky poputuje více než milion dolarů na studii nazvanou „Léčebné konopí při léčbě nádoru mozku u dětí (paliativní péče)“.

Do konce roku 2015 se uskuteční také studie zaměřená na to, zda čistý CBD může zmenšit nádory u pacientů s rakovinou v posledním stadiu. Provede ji izraelská nemocnice Hadasa.