Marihuana zabraňuje rozvoji cukrovky!

featured_35.jpg
Stávající uživatelé konopí měli o 16% nižší inzulín, než Ti, kteří konopí nikdy neužívali!

Konopí má potenciál pro zastavení nepříznivého vývoje onemocnění diabetem. Cukrovka je charakterizována jako jedno z nejrychleji rostoucích chronických onemocnění na světě!

Užívání účinné látky tetrahydrokanabinol (THC) obsažené v konopí by mohlo vést k vývoji léčby tohoto onemocnění, aniž by musely být aktivní jeho opojné účinky!

Po vědeckém bádání došlo ke zjištění, že pravidelné užívání konopí způsobuje nižší hladinu hormonu inzulinu po půstu!

Konopí je široce uznávané ve Spojených státech s více než 17 miliony běžných uživatelů, ze kterých více než 4 miliony užívají konopí denně!

Dva americké státy nedávno legalizovaly konopí pro rekreační využití, dalších 19 pro lékařské účely u pacientů roztroušené sklerozy a rakoviny. Látka THC byla schválena pro léčbu vedlejších účinků chemoterapie, zvedání žaludku u pacientů s rakovinou, anorexií, AIDS a další.

Do studie bylo zapojeno téměř 5000 pacientů, kteří odpovídali na dotazník o jejich užívání konopí. Více než jeden uživatel z deseti byl stávajícím uživatelem. Stávající uživatelé konopí měli o 16% nižší inzulín, než Ti, kteří konopí nikdy neužívali.

Murray Mittleman, lékař v nemocnici Medical Centre v Bostonu a hlavní autor studie publikované v časopise American Journal of Medicine řekl, že předchozí studie prokázaly nižší míru obezity u pacientů s cukrovkou při užívání marihuany!

Joseph Albert, profesor medicíny a šéfredaktor časopisu se nechali slyšet, že jde skutečně o pozoruhodný postřeh, který je podporován na základě vědeckých experimentů!

,,Nutně potřebujeme mnohem víc výzkumů o krátkodobých a dlouhodobých účincích marihuany pro léčbu v klinických zařízeních pacientů s rakovinou, cukrovkou nebo roztroušenou sklerozou.“

Téměř jeden z dvaceti dospělých lidí ve Velké Británii má diabetes. S touto nemocí se mimo jiné zvyšuje i riziko srdečního selhání, selhání ledvin a následná smrt.

Marihuana je jedna z největších výzev, kterým zdravotnictví čelí!