Policie v ČR zabavila 569 kg marihuany!

featured_30.jpg
Vládnou gangy z ciziny!

Policie loni zabavila v ČR 569 kg konopí a 50 kg pervitinu. U obou populárních drog jde o významný pokles oproti zatím rekordnímu roku 2013. V roce 2013 policie zadržela o 166 kg konopí a 20 kg pervitinu více.

Drogovému podsvětí u nás stále vládnou gangy z cizích zemí.  Jedná se především o Vietnamce, kosovské Albánce, Nigerijce a Turky. Zabývají se jak výrobou, tak dovozem i vývozem drog. Češi se v tomto směru zapojují spíše do výroby a následné distribuce.

Tuto zprávu dnes zveřejnila Národní protidrogová centrála, podle které loňský rok neporušil standardní zvyšování objemu výroby pervitinu i zpeněžnění produkce a distribuce drog.

Počet pěstíren, které byly policí odhaleny, loni meziročně vzrostl. V pěstírnách bylo nalezeno okolo 78 000 rostlin. Podle tvrzení policie ČR, začala řada pěstitelů upouštět od velkých pěstíren. Většina z nich se údajně začala zaměřovat na více pěstíren s daleko menší kapacitou, a to do 500 rostlin.

Většina vypěstovaného konopí na našem území je určena pro domácí trh, nicméně dochází i k velkoobjemovému vývozu a to zejména do sousedních států, ale i na Ukrajinu, do Maďarska, Velké Británie a do severských států,” sdělila ČTK mluvčí protidrogové centrály Barbora Kudláčková.