Příznivý vliv konopí na Vaše zdraví!

featured_19.png

Všichni dobře víme, že konopí je lék. Vzhledem však k našim nepříznivým zákonům vůči konopí, je nutné si tento fakt stále připomínat!

Konopí má příznivý vliv na poškozenou pokožku při atopickém ekzému, lupénce, akné nebo oparech. Tradičně se konopí používá pro léčbu různých onemocnění, která se projevují zhoršeným stavem naší pokožky. Pokožka je celkově velmi  komplikovaná. Kůže je známa jako největší orgán na lidském těle a má tři důležité vrstvy – POKOŽKA, ŠKÁRA A PODKOŽNÍ VAZIVO. Některá onemocnění týkající se pokožky jsou velmi obtížně léčitelné. Pokožka je totiž tvořena mnoha vrstvami buněk dlaždicového epitelu. Horní vrstvy kůže neustále rohovatí, odumírají a odlupují se. To je způsobeno tím, že buňky v horních vrstvách pokožky se stále více oddalují od zdroje krve a živin. Poté se naplňují keratinem a odumírají.

Kožní onemocnění vznikají z mnoha důvodů, často i samovolně vlivem hormonálních změň. Pojďme si připomenout vliv konopí na neblahé projevy naší kůže.

Vliv konopného oleje na suchou pokožku

Podle studie finských vědců z roku 2005, která srovnávala léčebné účinky konopného a olivového oleje, podávání oleje lisovaného z konopných semen v dávce 2 polévkových lžic denně v potravině, výrazně zlepšuje klinické symptomy atopické dermatitidy, tedy častému ekzému. Toto příznivé působení je pravděpodobně důsledkem vysokého obsahu esenciálních mastných kyselin omega-3 a omega-6, které nacházíme v konopném oleji! Můžeme také místo oleje podávat loupané konopné semínko, které mimo jiné obsahuje velmi hodnotnou bílkovinu s regeneračním účinkem!

Při prvních dnes používání léčebných metod na nepříznivé projevy kůže, obvykle dochází ke zhoršení stavu. To je však projevem léčebného procesu. Jde tedy o signál, že proces hojení právě započal.

Účinky a druhy konopných mastí

V našich lékárnách jsou k dostání konopné masti, které však obsahují jen přísadu konopného oleje. Obvykle 10-15%. V lepším případě i výtažek z technického konopí. Účinné a opravdu léčivé jsou ale výtažky z květů zakázaného konopí s obsahem THC nad 0,3%. Často postačí slabé venkovní konopí, které v našich podmínkách dosahuje kolem 4% THC.

Mastičky a krémy z konopí se velmi dobře projevují jako lék na výše zmíněné kožní onemocnění.  Taková onemocnění však souvisí i dalšími vážnými onemocněními jako jsou například bércové vředy.  Konopné masti pak také ulevují i u banálnějších záležitostech jako je třeba bodnutí komára nebo ováda.

Velmi známé jsou i krémy na vrásky se základem oboleje – obohaceného konopného nebo olivového oleje. Bambucké máslo s tekutým výtažkem z konopí.

Konopí je lék.