THC působí jako ochranná složka imunitní tkáně před virem HIV!

featured_37.jpg
Marihuana je pravděpodobně schopna ZASTAVIT šíření viru HIV!

Konopí je ve světě stále poměrně dost kontroverzní téma!

Však, jak je již známo a mnohokrát opakováno, marihuana se využívá mimo jiné i k léčbě chronických bolestí. Bolest je jedna z mnoha příznaků viru HIV!

Ovšem podle nejnovějších studií Louisiana State University, uveřejněných časopisem AIDS Research and Human Retrouviruses, je rostlina pravděpodobně schopna ZASTAVIT šíření této nemoci!

Po dobu 17cti měsíců podával denně tým výzkumníků dávku THC opicím, které byly infikovány zvířecí formou viru HIV.

HIV se šíří napadením a zároveň zabíjením buněk imunitního systému. U opic, které obdržely pravidelnou dávku THC, došlo k výraznému snížení imunitní tkáně a naopak ke zvýšení počtu přeživších buněk.

Vědci se také nechali slyšet, že THC může zpomalit šíření viru tak extrémním způsobem, že by vir nemusel propuknout až do 3. stadia nákazy AIDS! THC působí jako ochranná složka imunitní tkáně před virem.

Vzhledem k současným zákonům však bohužel nelze testovat tento postup na lidech. V Americe kupříkladu žije zhruba 1,1 milionu lidí nakažených virem HIV. Výzkumníci z USA našli již minulý rok důkaz o tom, že THC zabraňuje infikovaným buňkám vstoupit do mozku. Konopí údajně chrání mozek před toxickými proteiny, které vytváří vir HIV a vedou k poškození mozku. Několik zahraničních žurnálů uvedlo, že kanabinoidy pozitivně ovlivňují funkci poškozeného mozku.

V současné době pomáhá konopí lidem postiženým virem HIV alespoň na žaludeční potíže. Žaludeční potíže jsou ale vyvolané užíváním velkého množství silných léků, které jsou pro tyto lidi nutné k posílení velmi slabé imunity.