Výzkumy berou bojovníkům proti legalizaci vítr z plachet!

featured_27.png
Mýtus vyvrácen! Marihuana nepoškozuje psychickou stránku mladých lidí!

Mýtus vyvrácen! Marihuana nepoškozuje psychickou stránku mladých lidí!

Poslední dobou se na veřejnosti přímo množí informace o pozitivních vlivech marihuany! Nyní je další mýtus vyvrácen! Dlouhou dobu převládal veřejný názor, že kouření marihuany má značně špatný vliv na psychiku mladých lidí. Nyní se ale prokázalo, že tomu tak není!

To, že má marihuana výrazně špatný vliv na duševní zdraví, byl jeden z největších argumentů bojovníků proti legalizaci. Americké výzkumy však toto tvrzení vyvrací. Nová studie provedena Univerzitou v Oxfordu zkoumala 4 830 šestnáctiletých dvojčat. Zkoumáním sourozenců se zbavila vlivů genetických faktorů a zjistila, že kouření marihuany a psychické poruchy jsou společně způsobeny prostředím, ve kterém teenageři žijí.  Duševní zdraví ovlivňuje sociální vrstva rodiny, šikana atp. Z výzkumu tedy vyplývá, že marihuana sama psychické problémy určitě nezpůsobuje! Dospívající, kteří jsou ve stresu a mají psychické problémy, jsou citlivější a náchylnější na kouření marihuany. Přímo marihuana ale sama o sobě neovlivňuje na psychickém vývoji vůbec nic!

Bojovníci proti legalizaci marihuany tak mají o další argument, proč nelegalizovat, méně. Takové zprávy se v poslední době množí opravdu neuvěřitelnou rychlostí.

Nedávno americká vláda potvrdila, že marihuana zabíjí rakovinné buňky nebo léčí psy, na stranu legalizace se poté postavili i experti a začínají promlouvat i vlivní lidé nebo celebrity!

Snad jednou..